Ako zachrániť právny štát v strednej Európe?

6. februára 2018 - KC Dunaj, Bratislava

Pozývame Vás na debatu pri kávičke a koláčiku na náš účet. Diskutujeme o budúcnosti právnych štátov v strednej Európe. Proti Poľsku už Európska komisia spustila procedúru tzv. „nukleárneho“ článku 7 za nedodržiavanie základných pravidiel, aj v samotnom Poľsku sa sudcovia proti reformám búria, hovoria o útoku na nezávislosť. Maďarsko na tom nie omnoho lepšie. Čo Česká republika a naša krajina? Prežije vláda zákona?

Diskutujú:

Marián Giba, ústavný právnik Právnická fakulta Univerzity Komenského v Bratislave
Zuzana Gabrižová, šéfredaktorka EURACTIV.sk
Jozef Bátora, profesor Katedra politologie FiF UK v Bratislave

Moderuje Aneta Világi

Miesto: Bar, KC Dunaj
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
sli.do hashtag: #CEBA
LIVE PRENOS NA NAŠOM FACEBOOKU!

Twitter: #CEBA #FutureOfEurope

Napísaním otázky na stránku podujatia alebo do komentárov sa automaticky zapájate do súťaže o vecné ceny od organizátora diskusie – ZEKvSR.

Ak nechcete, aby Vám ušli žiadne novinky a informácie o našich ďalších diskusiách, nezabudnite sa zaregistrovať na odberanie nášho newsletteru: https://goo.gl/vICUJl
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Hlavný organizátor diskusie: Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, spoluorganizátor diskusie: Slovak Foreign Policy Association, mediálni partneri: EURACTIV.sk a SME
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Chceli by sme vás upozorniť, že filmový štáb/fotograf budú prítomní na mieste počas tohto podujatia a budú natáčať/fotografovať. Takto získané materiály budú použité na ilustračné a informačné účely súvisiace s aktivitami alebo projektmi našej inštitúcie alebo Európskej únie.