>
Tím SFPA
>
Juraj Sýkora

Juraj Sýkora

Juraj Sýkora pôsobí ako juniorský výskumník SFPA a je absolventom odboru Medzinárodné ekonomické vzťahy na Fakulte medzinárodných vzťahov Ekonomickej univerzity v Bratislave. Špecializuje sa najmä na bezpečnostnú politiku a to konkrétne na problematiku jadrového odzbrojovania, kontroly zbraní a nešírenia jadrových zbraní. Taktiež sa zaoberá svetovou ekonomikou a vzájomnými vzťahmi štátov V4 a Európskej únie.

Projekty

Projekt NATO 2030
Projekt NATO 2030

Cieľom projektu je analyzovať závery reflexnej skupiny zverejnené v dokumente „NATO 2030: United for a New Era“ a vypracovať odporúčania. Prostredníctvom verejných diskusii sú komunikované priebežné výsledky projektu, ako aj prezentovaná naša aktívna účasť pri zaisťovaní bezpečnosti a obrany Aliancie.

Zlepšenie európskej spolupráce VÚC za účelom zefektívnenia územnej samosprávy
Zlepšenie európskej spolupráce VÚC za účelom zefektívnenia územnej samosprávy

Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu. Informácie o operačnom programe Efektívna verejná správa nájdete na www.reformuj.sk.

Stredoeurópska energetická konferencia (CEEC) 2021
Stredoeurópska energetická konferencia (CEEC) 2021

Konferencia sa koná pod záštitou predsedu vlády SR Eduarda Hegera a primátora hlavného mesta SR Bratislavy Matúša Valla.

Publikácie

Dezinformácie a V4 Juraj Sýkora Miroslava Pisklová

Tento projekt realizovalo Výskumné centrum Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku s podporou Nadácie Hannsa Seidela.

Dezinformácie a ich vplyv na slovenskú spoločnosť Juraj Sýkora

Správa z okrúhleho stola slovenských expertov, Tovarníky, 23.-24. júna 2022

Vesmírna obrana – výzva pre Slovensko? Juraj Sýkora

Projekt vznikol v spolupráci s Friedrich-Ebert-Stiftung – Zastúpenie v Slovenskej republike.

Minilaterálna spolupráca v EÚ Juraj Sýkora

Vnútorná súdržnosť, skupinová dynamika a volebné správanie vybraných štátnych blokov

NATO 2030 – analýza vybraných problémov Juraj Sýkora

Štúdia NATO 2030 – analýza vybraných problémov bola vypracovaná v rámci projektu NATO 2030 – analýza dokumentu a navrhnutie odporúčaní pre Slovensko, ktorý bol zrealizovaný vďaka podpore Ministerstva obrany Slovenskej republiky

Policy Paper: New START Treaty – State, future and implications for the EU and V4 Juraj Sýkora

In this policy paper "New START Treaty – State, future and implications for the EU and V4", written in cooperation with the Think Visegrad think tank, Juraj Sýkora, a Junior Researcher at SFPA, analyses the current state of nuclear arms control, the New START Treaty, what it contains and who it concerns. The policy paper also analyses the prospects until 2026, when the extension of the Treaty expires.

Podujatia

22.10.2021  
Minilateral Cooperation in the EU – Internal Cohesion, Group Dynamics, and Voting Behaviour
Minilateral Cooperation in the EU – Internal Cohesion, Group Dynamics, and Voting Behaviour

Online podujatie, ktorého cieľom je prezentácia štúdie "Minilateral Cooperation in the EU – Internal Cohesion, Group Dynamics, and Voting Behaviour", venujúca sa hlasovaniu štátov v Rade EÚ, skúma spoluprácu pri hlasovaní členských štátov v rámci jednotlivých zoskupení, akými sú napríklad Vyšehradská štvorka, E3, Benelux a ďalšie. 

Aj vďaka vašim 2% prinášame kvalitný obsah