>
Podujatia
>
Čo robí EÚ pre práva LGBTI+ ľudí?

Čo robí EÚ pre práva LGBTI+ ľudí?

Môže EÚ „nanútiť“ členským štátom adopcie detí osobami rovnakého pohlavia? Presadzuje Brusel práva LGBTI+ osôb nad rámec svojich kompetencií? A čo vlastne európske inštitúcie a súdy v tomto smere robia a môžu robiť? Otázky zodpovie v online diskusii Lucia Plaváková.
Eva Mihočková
Termín konania: 27.10.2022, 14:00
Miesto: online

Môže EÚ „nanútiť“ členským štátom adopcie detí osobami rovnakého pohlavia? Presadzuje Brusel práva LGBTI+ osôb nad rámec svojich kompetencií? A čo vlastne európske inštitúcie a súdy v tomto smere robia a môžu robiť?

To všetko sú otázky, ktoré sa vynárajú v súvislosti so snahou uľahčiť život queer ľuďom a umožniť im fungovať v nejakom právne definovanom vzťahu. Často sú to aj témy, ktoré odporcovia práv LGBTI+ osôb zneužívajú a strašia nimi verejnosť.

🇪🇺Aká je realita z hľadiska európskeho práva a čo všetko inštitúcie EÚ robia pre dúhových ľudí vysvetlila v rozhovore Lucia Plaváková, ktorá je podpredsedníčka Progresívneho Slovenska a zároveň advokátka, ktorá sa dlhé roky venuje problémom queer ľudí na Slovensku.

Diskusiu organizuje Výskumné centrum SFPA v rámci portálu Zahraničná politika v spolupráci s Friedrich Ebert Stiftung a Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Záznam diskusie si môžete pozrieť tu: