>
Podujatia
>
Energetická budúcnosť Európskej únie

Energetická budúcnosť Európskej únie

Pozastavenie certifikácie plynovodu Nord Stream spôsobili, že ceny plynu 💸vyleteli prudko hore a zároveň s nimi aj obavy občanov. Čaká nás energetická kríza?
Eva Mihočková
Termín konania: 23.11.2021, 18:00
Miesto: online

Nemecký regulátor pozastavil certifikáciu nového plynovodu Nord Stream 2 a ceny plynu vyleteli prudko hore. V Európe sa vynárajú obavy z možnej energetickej krízy. Spor s Gazpromom však môže mať aj dlhodobejšie následky vrátane dopadov na bezpečnostnú situáciu na Ukrajine.

Pozývame Vás na online diskusiu na tému Energetickej budúcnosti EÚ s energetickým expertom SFPA Karlom 𝙃𝙄𝙍𝙈𝘼𝙉𝙊𝙈. Rozoberať budeme nielen aktuálne otázky v súvislosti so spustením Nord Stream 2, ale aj vplyv zelenej transformácie európskej ekonomiky na ceny energií a úlohu jadra v energetickom mixe budúcnosti. Diskusiu bude viesť šéfredaktorka portálu zahranicnapolitika.sk Eva MIHOČKOVÁ.

Podujatie sa uskutoční 𝟮𝟯. 𝙣𝙤𝙫𝙚𝙢𝙗𝙧𝙖 𝟮𝟬𝟮𝟭 v čase o 18:00 prebiehať formou ZOOM a vysielaný bude na FB účtoch:
👉 Zahraničná politika
👉 SFPA
👉 a Friedrich-Ebert-Stiftung, Zastúpenie v Slovenskej republike

𝙍𝙚𝙜𝙞𝙨𝙩𝙧𝙖́𝙘𝙞𝙖 𝙣𝙖 𝙯𝙤𝙤𝙢 𝙬𝙚𝙗𝙞𝙣𝙖́𝙧: https://us06web.zoom.us/…/reg…/WN_IosWLdp4SPeuIfZM1Vzzew
(po vyplnení registračného formulára obdržíte link na pripojenie)

Zaujíma nás aj VÁŠ NÁZOR, dajte nám o ňom preto vedieť! Vaše otázky nám môžete písať priamo do udalosti, do komentárov alebo kľudne do súkromnej správy📩 ale sa zapojte do debaty priamo, cez ZOOM.

Diskusiu organizuje Výskumné centrum SFPA v rámci portálu Zahraničná politika v spolupráci s Friedrich Ebert Stiftung a Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Podujatie podporili:

This image has an empty alt attribute; its file name is Logo_Friedrich_Ebert_Stiftung.svg_-1024x589.png


This image has an empty alt attribute; its file name is Logo-MZVEZ-SK-1024x274.png