>
Podujatia
>
Európa prechádza na 4-dňový pracovný týždeň

Európa prechádza na 4-dňový pracovný týždeň

Zmenu by do pracovného práva chceli presadiť aj slovenskí odborári. Prezidentka KOZ SR Monika Uhlerová približuje, ako by to fungovalo v praxi, či je to možné aplikovať v každom type zamestnania a prečo o tejto novinke vládna strana Smer rozpráva iba v predvolebnej kampani. 
Eva Mihočková
Termín konania: 11.12.2023, 11:30
Miesto: Online

Štyri dni pracovať a tri dni oddychovať – to je model, ktorý sa presadzuje v čoraz väčšom počte krajín EÚ i inde vo svete. Existujú rôzne modely skráteného pracovného týždňa. Odborári presadzujú model, aký funguje v Portugalsku, teda 100-80-100. V praxi to znamená, že zamestnanci dostávajú 100% mzdy za 80% času a pri 100% produktivite. 

Takúto zmenu by do pracovného práva chceli presadiť aj slovenskí odborári. Prezidentka KOZ SR Monika Uhlerová približuje, ako by to fungovalo v praxi, či je to možné aplikovať v každom type zamestnania a prečo o tejto novinke vládna strana Smer rozpráva iba v predvolebnej kampani. 

Diskusiu s Monikou Uhlerovou moderuje Eva Mihočková, šéfredaktorka portálu Zahraničná politika SFPA a podujatie organizuje SFPA a Friedrich Ebert Stiftung, v spolupráci s PEVŠ a mediálnym partnerom denníkom SME.

Záznam z diskusie: