>
Podujatia
>
Kam Slovensko potiahne V4?

Kam Slovensko potiahne V4?

Aké sú ambície slovenského predsedníctva a ako by krajiny mohli využiť potenciál V4 na európskej pôde? Zmenila sa politika Viktora Orbána po voľbách a kto víťazí v spore medzi Varšavou a Bruselom? Otázky zodpovie riaditeľ SFPA Tomáš Strážay.
Eva Mihočková Tomáš Strážay
Termín konania: 21.06.2022, 11:30
Miesto: ONLINE

Aktuálne vzťahy vo Vyšehradskej skupine sú rozporuplné. Krajiny rozdeľuje vzťah k Ukrajine, aj otázkam právneho štátu. Slovensko od júla preberá predsedníctvo vo V4 aj v rámci mladšieho Slavkovského formátu (S3).

Aké sú ambície slovenského predsedníctva a ako by krajiny mohli využiť potenciál V4 na európskej pôde? Zmenila sa politika Viktora Orbána po voľbách a kto víťazí v spore medzi Varšavou a Bruselom? 

➡️ Otázky zodpovie riaditeľ SFPA Tomáš Strážay v rozhovore so šéfredaktorkou portálu zahranicnapolitika.sk Evou Mihočkovou.

Diskusiu organizuje Výskumné centrum SFPA v rámci portálu Zahraničná politika v spolupráci s Friedrich Ebert Stiftung a Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

🔴 Podujatie sa uskutoční v utorok 21. júna o 11:30. Sledovať ho môžete naživo cez Facebook SFPA a Friedrich Ebert Stiftung

Otázky pre Tomáša Strážaya môžete zasielať vopred i počas diskusie.

Záznam z diskusie si môžete pozrieť tu: