>
Podujatia
>
Kedy naozaj začne éra elektromobilov?

Kedy naozaj začne éra elektromobilov?

Čo sa vlastne na úrovni EÚ stalo a kedy sa dočkáme skutočnej éry bezemisných áut? Ako elektromobilita ovplyvní ekonomiku krajín strednej a východnej Európy, ktorá je silne zameraná na automobilový priemysel? Aká je dnes životnosť batérií a prečo je ich výroba kľúčová pre ekonomiku založenú na automobilkách? Odpovede ponúknu experti Patrik Križanský, riaditeľ Slovenskej asociácie pre elektromobilitu a viceprezident Európskej asociácie pre elektromobilitu a Kristián Ondrejička zo Slovenskej technickej univerzity.
Eva Mihočková
Termín konania: 10.03.2023, 11:00
Miesto: Online

Plán Európskej únie zakázať výrobu spaľovacích motorov od roku 2035 sa náhle zasekol. Proti sa postavili viaceré krajiny vrátane Nemecka, ktoré požaduje výnimku na autá poháňané bezemisným syntetickým benzínom.

Čo sa vlastne na úrovni EÚ stalo a kedy sa dočkáme skutočnej éry bezemisných áut? Ako elektromobilita ovplyvní ekonomiku krajín strednej a východnej Európy, ktorá je silne zameraná na automobilový priemysel? Aká je dnes životnosť batérií a prečo je ich výroba kľúčová pre ekonomiku založenú na automobilkách?

Odpovede ponúknu experti Patrik Križanský, riaditeľ Slovenskej asociácie pre elektromobilitu a viceprezident Európskej asociácie pre elektromobilitu a Kristián Ondrejička zo Slovenskej technickej univerzity v rozhovore so šéfredaktorkou portálu zahranicnapolitika.sk Evou Mihočkovou.

🔴Podujatie sa uskutoční v piatok 10.3. o 11:00. Sledovať ho môžete naživo cez Facebook SFPA, Friedrich Ebert Stiftung a denník Sme.

Diskusiu organizuje Výskumné centrum SFPA v spolupráci s Friedrich Ebert Stiftung a mediálnym partnerom denníkom SME.

Zázam z debaty si môžete pozrieť tu: