>
Podujatia
>
Klimatický summit OSN – sklamanie aj úspech chudobných

Klimatický summit OSN – sklamanie aj úspech chudobných

Kedy bude mať Slovensko jasnú cestovnú mapu, ako dosiahnuť uhlíkovú neutralitu do roku 2050? Čo to bude znamenať a aké príležitosti z toho plynú? Odpovede poskytne štátny tajomník ministerstva životného prostredia Michal Kiča.
Eva Mihočková
Termín konania: 25.11.2022, 12:00
Miesto: online

Planéta sa čoraz rýchlejšie otepľuje a negatívne následky zmeny klímy si už uvedomuje každý. Štáty napriek tomu nedokázali využiť rokovanie Klimatického summitu OSN COP27 v egyptskom Šarm aš-Šajchu na zvýšenie svojich ambícií bojovať proti klimatickej zmene a znížiť ešte viac emisie skleníkových plynov.

Slovenské ministerstvo životného prostredia to hodnotí ako jednoznačné sklamanie. Klimatický summit však priniesol aj dohodu na zriadení nového fondu solidarity, z ktorého by mali chudobné štáty čerpať financie na zmierňovanie následkov klimatickej zmeny. Kedy bude mať Slovensko jasnú cestovnú mapu, ako dosiahnuť uhlíkovú neutralitu do roku 2050? Čo to bude znamenať a aké príležitosti z toho plynú?

Odpovede poskytne štátny tajomník ministerstva životného prostredia Michal Kiča v rozhovore so šéfredaktorkou portálu zahranicnapolitika.sk Evou Mihočkovou a priblíži aj atmosféru rokovania počas klimatického summitu v Egypte. 

🔴Podujatie sa uskutočnilo v piatok 25. novembra o 12:00. Sledovať ste ho mohli naživo cez Facebook SFPA a Friedrich Ebert Stiftung – Zastúpenie v Slovenskej republike.

Diskusiu organizuje Výskumné centrum SFPA v rámci portálu Zahraničná politika v spolupráci s Nadáciou Friedrich Ebert Stiftung a Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Záznam z diskusie si môžete pozrieť tu: