>
Podujatia
>
Komu pomôžu miliardy z eurofondov?

Komu pomôžu miliardy z eurofondov?

Skutočne nový systém čerpania eurofondov regiónom pomôže? Prečo by sa mali zaujímať najmä o „produktívne investície“? A bude Slovensko v novom programovom období konečne úspešnejšie v čerpaní miliárd z európskej kasy?  Otázky zodpovie bývalý splnomocnenec vlády pre menej rozvinuté regióny Anton Marcinčin.
Eva Mihočková
Termín konania: 16.12.2022, 11:00
Miesto: online

Na Slovensko môže prísť v najbližších siedmich rokoch takmer 13 miliárd eur v podobe eurofondov. Je to balík schválený Európskou komisiou v rámci nového operačného Programu Slovensko na roky 2021 – 2027. 

Brusel apeluje na slovenskú vládu, aby si za svoju prioritu zvolila najmä vyrovnávanie regionálnych rozdielov, ktoré stále brzdia rozvoj celej krajiny. Skutočne nový systém čerpania eurofondov regiónom pomôže? Prečo by sa mali zaujímať najmä o „produktívne investície“? A bude Slovensko v novom programovom období konečne úspešnejšie v čerpaní miliárd z európskej kasy? 

Otázky zodpovie bývalý splnomocnenec vlády pre menej rozvinuté regióny Anton Marcinčin v rozhovore so šéfredaktorkou portálu zahranicnapolitika.sk Evou Mihočkovou. 

🔴Podujatie sa uskutoční v piatok 16. 12. 2022 o 11:00. Sledovať ho môžete naživo cez Facebook SFPA a Friedrich Ebert Stiftung. 

Diskusiu organizuje Výskumné centrum SFPA v rámci portálu Zahraničná politika v spolupráci s Nadáciou Friedrich Ebert Stiftung.

Záznam z diskusie si môžete pozrieť tu: