>
Podujatia
>
Maďarské voľby – čo prinesie výsledok pre krajinu a V4?

Maďarské voľby – čo prinesie výsledok pre krajinu a V4?

Maďari si v nedeľu 3. apríla zvolia nových poslancov parlamentu. Celá Európa očakáva, či dôjde k zmene vlády, alebo si Viktor Orbán ešte viac upevní svoju moc. Od výsledku maďarských volieb bude záležať aj atmosféra vo V4 a posilnenie či oslabenie autoritárskych a neliberálnych hnutí v Európe.  Výsledky maďarských volieb bude analyzovať riaditeľ SFPA Tomáš […]
Eva Mihočková Tomáš Strážay
Termín konania: 04.04.2022, 18:00
Miesto:

Maďari si v nedeľu 3. apríla zvolia nových poslancov parlamentu. Celá Európa očakáva, či dôjde k zmene vlády, alebo si Viktor Orbán ešte viac upevní svoju moc. Od výsledku maďarských volieb bude záležať aj atmosféra vo V4 a posilnenie či oslabenie autoritárskych a neliberálnych hnutí v Európe. 

Výsledky maďarských volieb bude analyzovať riaditeľ SFPA Tomáš Strážay v rozhovore so šéfredaktorkou portálu zahranicnapolitika.sk Evou Mihočkovou. Debatovať budú o príčinách, ktoré viedli k volebnému výsledku a možných scenároch ďalšieho vývoja v Maďarsku, V4 i v EÚ.

 🔴Podujatie sa uskutoční v pondelok 4. apríla o 18:00. Sledovať ho môžete naživo cez Facebook SFPA, Zahraničnej politiky a Friedrich Ebert Stiftung.

Záznam z diskusie si môžete pozrieť tu: