>
Podujatia
>
Migračná kríza v EÚ. Ako riešiť rekordný počet utečencov?

Migračná kríza v EÚ. Ako riešiť rekordný počet utečencov?

Migračné toky do Európy sú najvyššie od roku 2015, keď na starý kontinent dorazila viac ako miliónová vlna utečencov. Smerujeme opäť k rovnakému scenáru? Má zmysel zatváranie hraníc a ako migračný tlak zvláda Slovensko?  Otázky zodpovie riaditeľ Migračného úradu SR Ján Orlovský.
Eva Mihočková
Termín konania: 11.11.2022, 10:00
Miesto: Online

Počet žiadateľov o azyl v EÚ dosahuje v posledných mesiacoch rekordné úrovne. Migranti, najmä zo Sýrie a Afganistanu, nekontrolovane prúdia na starý kontinent a masovo využívajú Balkánsku trasu, ktorá vedie z Turecka, či Srbska aj cez Slovensko.

Migračné toky do Európy sú najvyššie od roku 2015, keď na starý kontinent dorazila viac ako miliónová vlna utečencov. Smerujeme opäť k rovnakému scenáru? Má zmysel zatváranie hraníc a ako migračný tlak zvláda Slovensko? 

Otázky zodpovedal riaditeľ Migračného úradu SR Ján Orlovský v rozhovore so šéfredaktorkou portálu zahranicnapolitika.sk Evou Mihočkovou.

🔴Podujatie sa uskutočnilo v piatok 11. novembra o 10:00. Sledovať ste ho mohli live na facebookových účtoch SFPA, Zahraničná politika a Friedrich Ebert Stiftung.

Diskusiu organizuje Výskumné centrum SFPA v rámci portálu Zahraničná politika v spolupráci s Nadáciou Friedrich Ebert Stiftung a Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Záznam z diskusie si môžete pozrieť tu: