>
Podujatia
>
Minilateral Cooperation in the EU – Internal Cohesion, Group Dynamics, and Voting Behaviour

Minilateral Cooperation in the EU – Internal Cohesion, Group Dynamics, and Voting Behaviour

Online podujatie, ktorého cieľom je prezentácia štúdie "Minilateral Cooperation in the EU – Internal Cohesion, Group Dynamics, and Voting Behaviour", venujúca sa hlasovaniu štátov v Rade EÚ, skúma spoluprácu pri hlasovaní členských štátov v rámci jednotlivých zoskupení, akými sú napríklad Vyšehradská štvorka, E3, Benelux a ďalšie. 
Termín konania: 22.10.2021
Miesto:

Pozývame vás na online podujatie, ktorého cieľom je prezentácia štúdie „Minilateral Cooperation in the EU – Internal Cohesion, Group Dynamics, and Voting Behaviour“, venujúca sa hlasovaniu štátov v Rade EÚ, skúma spoluprácu pri hlasovaní členských štátov v rámci jednotlivých zoskupení, akými sú napríklad Vyšehradská štvorka, E3, Benelux a ďalšie. 

Aká je spolupráca krajín v rámci týchto zoskupení a znamená takáto afiliácia automaticky aj zvýšenú podobnosť hlasovania? Ako sa darí krajinám spolupracovať vo vnútri skupín a kto sú ich najväčší partneri mimo skupiny? A čo hovoria výsledky štúdie o kohézii V4?
Nie len o týchto témach ale aj o ďalších výsledkoch štúdie bude hovoriť spoluautor štúdie a výskumný pracovník SFPA, Juraj Sýkora.

Podujatie sa bude konať prostredníctvom platformy ZOOM a pripojiť sa môžete na tomto linku- https://us06web.zoom.us/j/85425755621?pwd=Z3JWZWhRY1hBeGRiQlpsalQ2R3ZIQT09 dňa 22.októbra 2021 od 15.00 do 16.00.

Podujatie je podporené Medzinárodným vyšehradským fondom (IVF).

Tešíme sa na Vašu účasť.