>
Podujatia
>
Prečo chýba pracovná sila?

Prečo chýba pracovná sila?

Kam sa strácajú kvalifikovaní zamestnanci a ako ich pritiahnuť späť? Aké európske a národné politiky môžu pomôcť riešiť problém a čo by mali robiť zamestnávatelia? Odpovede ponúkne ekonóm a expert na trh práce Martin Kahanec.
Eva Mihočková
Termín konania: 05.08.2022, 10:00
Miesto: ONLINE

Letiská obmedzujú prevádzku, verejní dopravcovia rušia spoje, nemocnice zatvárajú oddelenia a reštaurácie krachujú. Na Slovensku i v celej EÚ kriticky chýba pracovná sila a pandémia koronavírusu situáciu ešte viac zhoršila.

Kam sa strácajú kvalifikovaní zamestnanci a ako ich pritiahnuť späť? Aké európske a národné politiky môžu pomôcť riešiť problém a čo by mali robiť zamestnávatelia?

👉🏻  Otázky zodpovie v rozhovore so šéfredaktorkou portálu zahranicnapolitika.sk Evou Mihočkovou ekonóm a expert na trh práce Martin Kahanec zo spoločnosti CELSI, ktorý pôsobí ako profesor a dekan na Stredoeurópskej univerzite vo Viedni. 

Diskusiu organizuje Výskumné centrum SFPA v rámci portálu Zahraničná politika v spolupráci s Friedrich Ebert Stiftung a Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

🔴  Podujatie sa uskutoční vo štvrtok 5. augusta o 10:00. Sledovať ho môžete naživo cez Facebook SFPA, Zahraničná politika a Friedrich Ebert Stiftung.

💬  Otázky pre Martina Kahanca nám môžete zasielať vopred i počas diskusie.