>
Podujatia
>
Prečo už americká vlajka na tričku nie je cool? Kam smeruje zahraničná politika SR po voľbách

Prečo už americká vlajka na tričku nie je cool? Kam smeruje zahraničná politika SR po voľbách

Prečo veľká časť slovenskej verejnosti zrazu odmieta globálny Západ, ku ktorému tak veľmi chcela patriť v 90. rokoch? Môže sa naozaj zmeniť zahraničnopolitické smerovanie krajiny, alebo je realita po voľbách vždy iná? Ako vojna na Ukrajine zmenila mocenskú realitu v strednej Európe a EÚ? Odpovede ponúkne minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Rastislav Káčer.
Eva Mihočková
Termín konania: 16.03.2023, 12:15
Miesto: Online

Slovenská republika si tento rok pripomína 30. výročie svojho vzniku a zároveň sa pripravuje na možno najtvrdšiu predvolebnú kampaň svojej histórie. Zapoja sa do nej aj viaceré politické strany, ktoré sa netaja silným antiamerikanizmom, kritikou globálneho Západu a príklonom k Rusku. 

Prečo veľká časť slovenskej verejnosti zrazu odmieta globálny Západ, ku ktorému tak veľmi chcela patriť v 90. rokoch? Môže sa naozaj zmeniť zahraničnopolitické smerovanie krajiny, alebo je realita po voľbách vždy iná? Ako vojna na Ukrajine zmenila mocenskú realitu v strednej Európe a EÚ?

Odpovede ponúkne minister zahraničných vecí Rastislav Káčer v rozhovore s Evou Mihočkovou, šéfredaktorkou portálu zahranicnapolitika.sk

Podujatie sa uskutoční vo štvrtok 16. marca o 12:15. Sledovať ho môžete live na facebookej stránke SFPA a denníka SME. 

Diskusiu organizuje Paneurópska vysoká škola v spolupráci s SFPA, s podporou Nadácie SPP a mediálnym partnerom denníkom SME.

Diskusiu si môžete pozrieť tu: