>
Podujatia
>
Stane sa z Poľska nová európska sila?

Stane sa z Poľska nová európska sila?

Prečo toľko slovenských voličov vidí svoju budúcnosť skôr na Východe, zatiaľ čo si susední Poliaci zvolili Západ? Aká bude nová vláda Donalda Tuska a stane sa z Poľska pod jeho vedením nová európska sila? Odpovede ponúkol Juraj Marušiak, riaditeľ ústavu politických vied SAV. Diskutovala s ním Eva Mihočková, šéfredaktorka portálu Zahraničná politika.
Eva Mihočková
Termín konania: 02.11.2023, 11:00
Miesto: online

Vo Varšave sa začala veľká zmena politického kurzu a prevziať moc po voľbách by mala proeurópska koaličná vláda vedená Donaldom Tuskom. Na Slovensku priniesli voľby tiež zmenu politického kurzu, ale opačným smerom – k moci sa opäť dostáva vláda Smeru s proruským a často antieurópskym slovníkom.

Prečo toľko slovenských voličov vidí svoju budúcnosť skôr na Východe, zatiaľ čo si susední Poliaci zvolili Západ? Aká bude nová vláda Donalda Tuska a stane sa z Poľska pod jeho vedením nová európska sila?

Odpovede ponúkol Juraj Marušiak, riaditeľ ústavu politických vied SAV. Diskutovala s ním Eva Mihočková, šéfredaktorka portálu Zahraničná politika. Diskusiu organizuje Slovenská spoločnosť pre zahraničnú politiku v spolupráci s Friedrich Ebert Stiftung, PEVŠ a mediálnym partnerom denníkom SME.

Záznam diskusie: