>
Novinky
>
Návšteva štátnej tajomníčky MZVEZ Ingrid Brockovej v mládežníckom centre Axis v Comrate

Návšteva štátnej tajomníčky MZVEZ Ingrid Brockovej v mládežníckom centre Axis v Comrate

Štátna tajomníčka MZVaEZ Ingrid Brocková počas svojej pracovnej cesty v Moldavsku zavítala aj do mládežníckeho centra v Comrate, kde jej členovia projektového tímu AMOG odprezentovali dosiahnuté výsledky a dopady projektov.

Včera sme s našou partnerskou organizáciou Youth of Gagauzia Молодежь Гагаузии mali česť v našom centre privítať vzácnu návštevu. Pani štátna tajomníčka #MZVaEZ Ingrid Brocková počas svojej pracovnej cesty v Moldavsku zavítala aj do mládežníckeho @axis_center v Comrate.

Centrum vzniklo obnovením chátrajúcej budovy ešte v minulom projekte. Aj vďaka podpore SlovakAid sa nám podarilo vybudovať priestor, kde súbežne našlo svoj domov viacero projektov, podporujúcich rozvoj regiónu. Medzi nimi je aj náš projekt #AMOG21 zameraný na aktívne občianstvo a spoluprácu v tvorbe mládežníckych politík.

Dopady nášho projektu sme odprezentovali štátnej tajomníčke p. Ingrid Brockovej, veľvyslancovi p. Dušanovi Dachovi, riaditeľovi SAMRS Tomášovi Bokorovi a projektovej manažérke #SAMRS Veronike Trebulovej. Návšteva mala príležitosť nazrieť na práve prebiehajúce stretnutie s predstaviteľmi školských rád zo siedmich škôl v gagauzskom regióne a absolvovať exkurziu obnovenej budovy centra.

Návštevy sa zúčastnil aj riaditeľ kancelárie štátnej tajomníčky p. Ivan Surkoš a rozvojový diplomat Maroš Kramár.