>
Podujatia
>
Aké sú ruské záujmy v Európe a pomôžu sankcie?

Aké sú ruské záujmy v Európe a pomôžu sankcie?

Ako reagovať na ruské požiadavky a ako by mali vyzerať skutočne efektívne sankcie, v prípade ruskej invázie na Ukrajinu?
Eva Mihočková
Termín konania: 07.02.2022, 10:00
Miesto: online

Moskva predkladá západným spojencom v NATO nesplniteľné požiadavky, ktoré by zásadne prekreslili bezpečnostnú mapu na starom kontinente. Rusko tvrdí, že sa cíti ohrozené, ale samo zhromažďuje na ukrajinskej hranici 130-tisíc vojakov a extrémne zvyšuje napätie v regióne.

Ako by mal Západ reagovať na ruské požiadavky a ako by mali vyzerať skutočne efektívne sankcie, v prípade ruskej invázie na Ukrajinu? Otázky zodpovie europoslanec VLADIMÍR BILČÍK v rozhovore so šéfredaktorkou portálu zahranicnapolitika.sk Evou Mihočkovou.

Podujatie/livestream sa uskutoční v stredu, 𝟳. 𝗳𝗲𝗯𝗿𝘂𝗮́𝗿𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟮 v čase o 10:00 a vysielané naživo bude na FB účtoch:
👉 Zahraničná politika
👉 SFPA
👉 a Friedrich-Ebert-Stiftung, Zastúpenie v Slovenskej republike

Zaujíma nás aj VÁŠ NÁZOR, dajte nám o ňom preto vedieť! Vaše otázky pre Vladimíra Bilčíka nám môžete písať priamo do facebookvej udalosti, do komentárov počas livestreamu alebo kľudne do súkromnej správy alebo emailom na sfpa@sfpa.sk

Diskusiu organizuje Výskumné centrum SFPA v rámci portálu Zahraničná politika v spolupráci s Friedrich Ebert Stiftung a Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Záznam z diskusie:

Rozhovor si môžete vypočuť aj vo svojej obľúbenej podcastovej aplikácii:

Podujatie podporili:

This image has an empty alt attribute; its file name is Logo_Friedrich_Ebert_Stiftung.svg_-1024x589.png


This image has an empty alt attribute; its file name is Logo-MZVEZ-SK-1024x274.png