>
Podujatia
>
Ovládnu EÚ radikáli a populisti?

Ovládnu EÚ radikáli a populisti?

Prečo voliči opúšťajú štandardné politické strany a volia populistov z autoritatívnych a euroskeptických kruhov? Za aké hodnoty sú ľudia najčastejšie ochotní vymeniť demokraciu a ako sa proti tomu brániť? Odpovede ponúkne analytik a vydavateľ portálu euractiv.sk Radovan Geist.
Eva Mihočková
Termín konania: 21.04.2023, 15:30
Miesto: online

Európskym radikálom sa darí. Vo viacerých národných voľbách v poslednom období zaznamenali historicky najlepšie výsledky a ich víťazné ťaženie naprieč kontinentom zrejme bude pokračovať. Dokazujú to výsledky nedávnych fínskych volieb, ale aj vláda v Taliansku, Švédsku, Maďarsku a čoskoro možno aj na Slovensku. 

Prečo voliči opúšťajú štandardné politické strany a volia populistov z autoritatívnych a euroskeptických kruhov? Za aké hodnoty sú ľudia najčastejšie ochotní vymeniť demokraciu a ako sa proti tomu brániť?

Odpovede ponúkol analytik a vydavateľ portálu euractiv.sk Radovan Geist v rozhovore so šéfredaktorkou portálu zahranicnapolitika.sk Evou Mihočkovou. Diskusiu organizuje SFPA v spolupráci s Friedrich Ebert Stiftung, PEVŠ a mediálnym partnerom denníkom SME.

Podujatie sa uskutočnilo v piatok 21.4. o 15:30.

Videozáznam z piatkovej diskusie: