>
Podujatia
>
Vojna na Ukrajine – Ako filtrovať pravdu a hoaxy?

Vojna na Ukrajine – Ako filtrovať pravdu a hoaxy?

Ako sa vyznať v spleti protikladných tvrdení ruskej a ukrajinskej strany?
Eva Mihočková
Termín konania: 28.02.2022, 10:15
Miesto: online

Rusko spustilo vojenskú inváziu na Ukrajinu. Reči o vyslaných „mierotvorcoch“ na Donbas vystriedala realita pozemných i leteckých útokov. Vladimír Putin zdôvodňuje svoje kroky údajnou genocídou, ktorej sa mali Ukrajinci dopúšťať na ruskojazyčnom obyvateľstve a obvinil Ukrajinu z prvotného ostreľovania ruského územia. Medzitým sa dala do pohybu vlna utečencov…

Čo znamená vojna na Ukrajine a ako sa vyznať v spleti protikladných tvrdení ruskej a ukrajinskej strany? Aké to bude mať následky pre Slovensko a Európu a aký je konečný cieľ ruského ťaženia na Ukrajine? 

Otázky zodpovie štátny tajomník MZV SR Martin Klus v rozhovore so šéfredaktorkou portálu zahranicnapolitika.sk Evou Mihočkovou.

Pozývame Vás na online diskusiu, ktorá sa bude venovať aktuálnej situácii na Ukrajine. Podujatie/livestream sa uskutoční v pondelok 28. februára 2022 o 10:15 a vysielané naživo bude na FB účtoch:

▫️ Zahraničná politika

▫️ SFPA

▫️ a Friedrich-Ebert-Stiftung, Zastúpenie v Slovenskej republike

💬Zaujíma nás aj VÁŠ NÁZOR, dajte nám o ňom preto vedieť! Vaše otázky pre Martina Klusa nám môžete písať priamo do udalosti, do komentárov alebo kľudne do súkromnej správy, alebo sa zapojte do debaty priamo počas livestreamu.

Diskusiu organizuje Výskumné centrum SFPA v rámci portálu Zahraničná politika v spolupráci s Friedrich Ebert Stiftung a Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Záznam z diskusie:

Záznam diskusie si môžete vypočuť aj vo forme podcastu:

Podujatie podporili:

This image has an empty alt attribute; its file name is Logo_Friedrich_Ebert_Stiftung.svg_-1024x589.png


This image has an empty alt attribute; its file name is Logo-MZVEZ-SK-1024x274.png