>
Podujatia
>
20 rokov Slovenska v EÚ (Banská Bystrica)

20 rokov Slovenska v EÚ (Banská Bystrica)

Aké hodnoty a priority by ste chceli vidieť zastúpené novými slovenskými poslancami v Európskom parlamente? Aká je Vaša predstava o ďalšom smerovaní Európskej únie? Príďte sa porozprávať o európskych témach, ktoré dnes rezonujú na Slovensku aj priamo v Banskej Bystrici.
Barbora Legényová Miroslava Pisklová
Termín konania: 25.04.2024
Miesto: Robotnícky dom (Robotícka 3)

Pozývame vás na diskusiu na tému ,,20 rokov Slovenska v EÚ„, ktorá sa bude konať vo štvrtok 25. 4. o 18:30 v priestoroch Robotníckeho domu v Banskej Bystrici (Robotnícka 3, Banská Bystrica).

V debate sa budeme venovať slovenskému príbehu v EÚ a tiež nastávajúcim voľbám do Európskeho parlamentu. V nich si už 8.6.2024 budeme voliť 15 nových poslancov, ktorí budú ďalej spoluformovať kam EÚ smeruje.

Diskutovať s Vami budú:

🟡 Michal Wiezik, poslanec Európskeho parlamentu (Progresívne Slovensko/Renew Europe)
🔵 Paula Puškárová, kandidátka do Európskeho parlamentu (Hlas-SD)
🟡 Vladimír Müller, vysokoškolský pedagóg, Katedra medzinárodných vzťahov a diplomacie, Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici
🔵 zástupca Banskobystrického samosprávneho kraja (TBA)

🗣 Diskusiu moderuje Miroslava Pisklová.

Aké hodnoty a priority by ste chceli vidieť zastúpené novými slovenskými poslancami v Európskom parlamente? Aká je Vaša predstava o ďalšom smerovaní Európskej únie?

Príďte sa porozprávať o európskych témach, ktoré dnes rezonujú na Slovensku aj priamo v Banskej Bystrici.

👉 Vstup na podujatie je voľný.

Diskusiu organizuje Slovenská spoločnosť pre zahraničnú politiku v rámci projektu ,,VotEU“ podporeného Európskym parlamentom a v spolupráci s Europe Direct Banská Bystrica. Mediálnym partnerom projektu je denník SME.