>
Podujatia
>
20 rokov Slovenska v EÚ (Trnava)

20 rokov Slovenska v EÚ (Trnava)

Aké hodnoty a priority by ste chceli vidieť zastúpené novými slovenskými poslancami v Európskom parlamente? Aká je Vaša predstava o ďalšom smerovaní Európskej únie? Príďte sa porozprávať o európskych témach, ktoré dnes rezonujú na Slovensku aj priamo v Trnave.
Barbora Legényová Miroslava Pisklová
Termín konania: 02.05.2024, 12:45
Miesto: knižnica Právnickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave

Pozývame vás na diskusiu na tému ,,20 rokov Slovenska v EÚ„, ktorá sa bude konať vo štvrtok 2.5. o 12:45 v priestoroch knižnice Právnickej fakulty Trnavskej univerzity (Kollárova 10, Trnava).

V debate sa budeme venovať slovenskému príbehu v EÚ a tiež nastávajúcim voľbám do Európskeho parlamentu. V nich si už 8.6.2024 budeme voliť 15 nových poslancov, ktorí budú ďalej spoluformovať kam EÚ smeruje.

Diskutovať s Vami budú: 
🔵 Jozef Mihál, poslanec Európskeho parlamentu (Renew Europe) 
🟡 Mária Červeňová, kandidátka do Európskeho parlamentu (KDH) 
🔵 Peter Varga, docent, Právnická fakulta Trnavskej univerzity v Trnave
🟡 Rastislav Mráz, podpredseda Trnavského samosprávneho kraja

🗣 Diskusiu moderuje Eva Mihočková, šéfredaktorka portálu zahranicnapolitika.sk

Aké hodnoty a priority by ste chceli vidieť zastúpené novými slovenskými poslancami v Európskom parlamente? Aká je Vaša predstava o ďalšom smerovaní Európskej únie?

Príďte sa porozprávať o európskych témach, ktoré dnes rezonujú na Slovensku aj priamo v Trnave.

👋 Vstup na podujatie je voľný.

Diskusiu organizuje Slovenská spoločnosť pre zahraničnú politiku v rámci projektu ,,VotEU“ podporeného Európskym parlamentom a Konrad-Adenauer-Stiftung Slovensko, a tiež v spolupráci s Právnickou fakultou Trnavskej univerzity v Trnave. Mediálnym partnerom projektu je denník SME.