>
Podujatia
>
Čo prinesie rok 2023 v zahraničnej politike?

Čo prinesie rok 2023 v zahraničnej politike?

Vstupuje Európa do roku 2023 posilnená alebo otrasená? Čo budú určujúce momenty v jej dianí a ako sa bude vyvíjať vojna na Ukrajine? Odpovede ponúknu experti SFPA Tomáš Strážay, Alexander Duleba a Miroslava Pisklová.
Eva Mihočková Miroslava Pisklová Tomáš Strážay Alexander Duleba
Termín konania: 24.01.2023, 11:00
Miesto: online

Uplynulý rok znamenal pre Európu koniec jednej éry a začiatok novej reality, ktorú definuje vojna na Ukrajine, nové vzťahy s Ruskom a energetická kríza. Európska únia a jej členovia reagujú snahou urýchliť zelenú tranzíciu a masívne podporovať Ukrajinu v jej boji proti ruskému agresorovi. Významné politické pohyby sa odohrávajú aj v priestore V4.

Vstupuje Európa do roku 2023 posilnená alebo otrasená? Čo budú určujúce momenty v jej dianí a ako sa bude vyvíjať vojna na Ukrajine? 

Odpovede ponúknu experti SFPA Tomáš Strážay, Alexander Duleba a Miroslava Pisklová v rozhovore so šéfredaktorkou portálu zahranicnapolitika.sk Evou Mihočkovou. 

Diskusiu organizuje Výskumné centrum SFPA v spolupráci s Friedrich-Ebert-Stiftung.

Podujatie sa uskutoční v utorok 24. januára o 11:00. Sledovať ho môžete naživo cez Facebook SFPA a Friedrich-Ebert-Stiftung, Zastúpenie v Slovenskej republike.

Záznam z diskusie si môžete pozrieť tu: