>
Podujatia
>
Diskusia s kandidátmi do Európskeho parlamentu

Diskusia s kandidátmi do Európskeho parlamentu

Akú majú pre svoje pôsobenie v tejto inštitúcii víziu? Akým oblastiam sa chcú venovať a aké hodnoty zastávať? Aká je ich predstava o ďalšom smerovaní EÚ? A prečo sa zúčastniť nastávajúcich volieb do Európskeho parlamentu? Príďte sa porozprávať o európskych témach, ktoré dnes rezonujú na Slovensku aj priamo v Košiciach.
Barbora Legényová Miroslava Pisklová
Termín konania: 07.05.2024, 15:00
Miesto: Kino Úsmev

Pozývame vás na diskusiu s kandidátmi do Európskeho parlamentu, ktorá sa bude konať v utorok 7. 5. o 15:00 na pódiu na Kasárenskom námestí v Košiciach, v rámci celodenného podujatia Deň Európy.

V debate sa budeme venovať slovenskému príbehu v EÚ a tiež nastávajúcim voľbám do Európskeho parlamentu. V nich si už 8.6.2024 budeme voliť 15 nových poslancov, ktorí budú ďalej spoluformovať kam EÚ smeruje.

Diskutovať s Vami budú:
🔵 Marek Štefanisko, kandidát do EP (Progresívne Slovensko)
🟡 Ladislav Kuna, kandidát do EP (Sloboda a Solidarita)
🔵 Viliam Karas, kandidát do EP (KDH)
🟡 Roman Mikulec, kandidát do EP (koalícia Slovensko/Za ľudí)

Diskusiu moderuje Pavol Demeš

Akú majú pre svoje pôsobenie v tejto inštitúcii víziu? Akým oblastiam sa chcú venovať a aké hodnoty zastávať? Aká je ich predstava o ďalšom smerovaní EÚ? A prečo sa zúčastniť nastávajúcich volieb do Európskeho parlamentu?

Príďte sa porozprávať o európskych témach, ktoré dnes rezonujú na Slovensku aj priamo v Košiciach.

👋 Vstup na podujatie je voľný.

Diskusiu organizuje Slovenská spoločnosť pre zahraničnú politiku (SFPA) v rámci projektu ,,VotEU“ podporeného Európskym parlamentom a Konrad-Adenauer-Stiftung Slovensko. Mediálnym partnerom projektu je denník SME.