>
Podujatia
>
Forum of Young Leaders of Moldova

Forum of Young Leaders of Moldova

Celonárodné stretnutie aktívnej moldavskej mládeže v rámci projektu Aktivizácia mládeže a zodpovedné občianstvo AMOG 21, implementovaného v Moldavskej republike spolu s organizáciou Youth of Gagauzia, podporeného zo zdrojov SlovakAid.
Ivana Uličná
Termín konania: 27.09.2021
Miesto: Camp "EDEN"

Fórum mladých moldavských lídrov (Forum of Young Leaders of Moldova – FYLM) je celonárodné stretnutie aktívnej moldavskej mládeže. Napriek tomu, že sa náš projekt zameriava primárne na miestnu úroveň, vždy myslíme na potrebu prepojenia s inými regiónmi Moldavskej republiky a udržiavanie medziľudských kontaktov je pre nás kľúčové.

V tomto duchu sa v lete 2021 uskutoční tretie celonárodné stretnutie mladých lídrov – FYLM, ktoré sa sústreďuje na oblasti budovania komunity, zdieľania najlepších postupov a poznatkov. Prebehať bude za účasti domácich a tiež medzinárodných rečníkov, s cieľom zdieľať ich vlastné skúsenosti zo svojich krajín a komunít.

FYLM organizuje verejné združenie Youth of Gagauzia a SFPA vďaka podpore SlovakAid, spolufinancovaným Ministerstvom školstva a výskumu Moldavska a Konrad-Adenauer-Stiftung.

Téma: Mobilizácia komunity
Dátum: 27. september – 1. október 2021
Miesto: FYLM sa uskutoční v rekreačnom stredisku Eden v obci Tuzara, okres Calarasi, na okraji národného parku Codru
Pracovné jazyky – ruština, rumunčina, angličtina
Predchádzajúce fóra: http://youthofgagauzia.org/fylm2021