>
Podujatia
>
Ročenka zahraničnej politiky SR – sledujte debatu autorov

Ročenka zahraničnej politiky SR – sledujte debatu autorov

Slovensko sa nachádza v mimoriadne náročnom zahranično-politickom prostredí, ktoré zásadne formuje aj jeho vlastnú budúcnosť. Minuloročné debaty o tom, kam chce krajina patriť, vystriedalo zdesenie z ruskej agresie na Ukrajine. Do akej miery pomohol šok z vojny ukotviť zahranično-politickú orientáciu slovenskej verejnosti? Aké sú možnosti zmeny režimu v Maďarsku po blížiacich sa voľbách? Majú Gruzínsko a […]
Eva Mihočková Miroslava Pisklová Tomáš Strážay
Termín konania: 30.03.2022, 13:00
Miesto:

Slovensko sa nachádza v mimoriadne náročnom zahranično-politickom prostredí, ktoré zásadne formuje aj jeho vlastnú budúcnosť. Minuloročné debaty o tom, kam chce krajina patriť, vystriedalo zdesenie z ruskej agresie na Ukrajine. Do akej miery pomohol šok z vojny ukotviť zahranično-politickú orientáciu slovenskej verejnosti? Aké sú možnosti zmeny režimu v Maďarsku po blížiacich sa voľbách? Majú Gruzínsko a Moldavsko väčšie šance vstúpiť do EÚ ako Ukrajina? Odpovede ponúknu vybraní autori Ročenky zahraničnej politiky SR za rok 2021, ktorú publikuje SFPA s podporou Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. 

Diskutovať s Evou Mihočkovou budú: 
🔹analytik Tomáš Strážay, 
🔹analytička Miroslava Pisklová,
🔹politológ Juraj Marušiak.

Livestream debaty môžete sledovať naživo v stredu 30. 3. 2022 o 13:00 na facebookovom profile SFPA a Zahraničnej politiky.

Záznam z diskusie si môžete pozrieť tu: