>
Podujatia
>
Vojna na Ukrajine už trvá rok. Čo nás naučila a kam smerujeme?

Vojna na Ukrajine už trvá rok. Čo nás naučila a kam smerujeme?

V akom bode sa nachádza vojna na Ukraijne a čo môže byž zlomový okramih ho vývoji bojov? Má zmysel opatrná politika západných spojencov, ktorí sa len postupne podvoľujú ukrajinským žiadostiam o ťažké zbrane? Môže Vladimír Pution vojnu ešte niekam eskalovať alebo blufuje? Ako vojna na Ukrajine mení pomery vojenských síl v Európe? Odpovede ponúkne Alexander Duleba zo Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku.
Eva Mihočková Alexander Duleba
Termín konania: 16.02.2023, 10:00
Miesto: Online

Minulý rok 24. februára ruská armáda prekročila ukrajinské hranice a začala vojenskú inváziu. Mnoho analytikov v tom okamihu nedávalo Ukrajine veľké šance a predpokladali, že Kyjiv môže padnúť do niekoľkých dní. Nestalo sa a Ukrajinci s pomocou západnej vojenskej techniky vzdorujú ruskej presile.

V akom bode sa nachádza vojna na Ukraijne a čo môže byž zlomový okramih ho vývoji bojov? Má zmysel opatrná politika západných spojencov, ktorí sa len postupne podvoľujú ukrajinským žiadostiam o ťažké zbrane? Môže Vladimír Pution vojnu ešte niekam eskalovať alebo blufuje? Ako vojna na Ukrajine mení pomery vojenských síl v Európe?

Odpovede ponúkol Alexander Duleba z SFPA v rozhovore so šéfredaktorkou portálu zahranicnapolitika.sk Evou Mihočkovou.

Diskusiu organizuje SFPA v spolupráci s Friedrich-Ebert-Stiftung a denníkom SME. Podujatie sa uskutoční vo štvrtok 16. 2. 2023 o 10:00. Sledovať ho môžete naživo cez Facebook SFPA, Friedrich-Ebert-Stiftung, Zastúpenie v Slovenskej republike a denníka SME.

Záznam z debaty si môžete pozrieť tu: