>
Novinky
>
Stredoeurópska energetická konferencia (CEEC) v pondelok v Bratislave!

Stredoeurópska energetická konferencia (CEEC) v pondelok v Bratislave!

Konferencia sa koná pod záštitou predsedu vlády SR Eduarda Hegera a primátora hlavného mesta Bratislavy Matúša Valla.

V mene Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku (SFPA) si Vás dovoľujeme pozvať sledovať online prenos Stredoeurópskej energetickej konferencie (CEEC XV): Zelená obnova po pandémii. Konferencia  sa uskutoční v pondelok 22. novembra 2021 a počas celého dňa budete môcť sledovať panelové diskusie na aktuálne témy. Začíname ráno, o 08:55.

Budeme diskutovať o Plánoch obnovy a odolnosti v krajinách V4 s predstaviteľmi vlád týchto krajín. Venovať sa budeme témam znižovania emisií v mestách, úlohe zemného plynu v rámci balíka Fit for 55, novým formám skladovania energie, udržateľnosti v železničnej doprave či dekarbonizácii priemyslu. A ako už tradične, i tento rok na konferencii vystúpi zástupca Medzinárodnej energetickej agentúry a predstaví vlajkovú publikáciu, Správu o výhľade energetiky.

Na konferencii vystúpia mnohí domáci i zahraniční hostia, medzi ktorými sú predseda vlády SR Eduard Heger, minister pre inovácie a technológie Maďarska László Palkovics, ministerka pre klímu a životné prostredie Poľskej republiky Anna Moskwa,minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal, minister životného prostredia SR Ján Budaj, štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ingrid Brocková, štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR Karol Galek, námestník ministra priemyslu a obchodu ČR Marian Piecha, hlavný ekonóm pre energetiku z Medzinárodnej energetickej agentúry Tim Gould, primátori hlavných miest krajín V4a mnohí ďalší hostia.

Konferencia sa koná pod záštitou predsedu vlády SR Eduarda Hegera a primátora hlavného mesta Bratislavy Matúša Valla.

Konferenciu bude možné sledovať online na stránke ceec.sk (v slovenčine, angličtine a v origináli) a profiloch SFPA na sociálnych sieťach: YouTube (v slovenčine, angličtine a v origináli) a Facebook (v slovenčine). Budete sa tiež môcť zapojiť do diskusie pomocou nástroja Slido(#CEEC). Program a viac informácií o konferencii nájdete na ceec.sk/program.

Tešíme sa na Vás,

Tím Stredoeurópskej energetickej konferencie

www.ceec.sk

www.sfpa.sk

Viac o konferencii:

Stredoeurópska energetická konferencia (CEEC) 2021