>
Podujatia
>
Aký bol rok v zahraničnej politike SR?

Aký bol rok v zahraničnej politike SR?

Ako ruská agresia odhalila vnútorné problémy Slovenska, ktoré môžu mať ďalekosiahle následky pre euroatlantické ukotvenie spoločnosti? Ako sa vyvíjala naša pomoc Ukrajine a ako vojna ovplyvňuje vzťahy v rámci V4? Odpovede ponúknu experti SFPA Tomáš Strážay, Alexander Duleba a Miroslava Pisklová, ktorí sú zároveň vybranými autormi textov v Ročenke zahraničnej politiky SR, ktorú každoročne SFPA vydáva.
Eva Mihočková Miroslava Pisklová Tomáš Strážay Alexander Duleba
Termín konania: 23.03.2023, 10:00
Miesto:

Vojna na Ukrajine, riešenie energetickej krízy i napäté vzťahy s Maďarskom – to všetko sú témy, ktoré výrazne ovplyvňovali slovenskú zahraničnú politiku v uplynulom roku.

Ako ruská agresia odhalila vnútorné problémy Slovenska, ktoré môžu mať ďalekosiahle následky pre euroatlantické ukotvenie spoločnosti? Ako sa vyvíjala naša pomoc Ukrajine a ako vojna ovplyvňuje vzťahy v rámci V4?

Odpovede ponúkli experti SFPA Tomáš Strážay, Alexander Duleba a Miroslava Pisklová, ktorí sú zároveň vybranými autormi textov v Ročenke zahraničnej politiky SR, ktorú každoročne vydáva Slovenská spoločnosť pre zahraničnú politiku. Moderuje šéfredaktorka portálu Zahraničná politika Eva Mihočková. 

Diskusiu organizuje SFPA v spolupráci s MZVaEZ SR a s mediálnym partnerom Denník SME.

Záznam z diskusie je dostupný tu: